Ciąża – błogosławieństwo ze skutkami ubocznymi

Ciąża to wyjątkowy stan, co z pewnością potwierdzi każda mama. Jednak oprócz licznych zalet płynących z noszenia dziecka pod sercem, przyszłe mamy doświadczają również wielu nieprzyjemnych skutków ubocznych. Uczucie dyskomfortu, niepewność czy strach o zdrowie swojego malucha to zupełnie naturalne następstwa ciąży. Jednakże wspomniany stan może przynosić także inne, zdecydowanie mniej przyjemne dolegliwości. Test płynu owodniowego - test na wody płodowe

Uczucie wilgotności w miejscu intymnym

Wśród nich znajduje się m.in uczucie wilgotności w miejscu intymnym – może to oznaczać sączenie wód płodowych. Znając szacowaną datę porodu, warto zaopatrzyć się w test na wyciek płynu owodniowego. W tym miejscu należy zaznaczyć, że każdy wcześniejszy wyciek wód płodowych stanowi realne niebezpieczeństwo zarówno dla matki, jak i dziecka. Pęcherz płodowy to bowiem naturalna ochrona dziecka przed szkodliwymi bakteriami. Jeśli dojdzie do jego pęknięcia, może skutkować zakażeniem matki oraz płodu. Uczucie wilgotności w miejscu intymnym nie musi jednak oznaczać wód płodowych. Może to być także efekt nietrzymania moczu, występujące bardzo często w przypadku przyszłych mam. Warto jednak w porę upewnić się, że ciąża przebiega prawidłowo. W tym celu doskonałym rozwiązaniem okaże się test wykrywający wody płodowe, który oferuje nasza apteka. Proponowane przez nas testy wód płodowych to wygodne, niedrogie i całkowicie bezpieczne wkładki higieniczne, dzięki którym każda mama błyskawicznie rozwieje swoje wątpliwości.

Jakie są zalety testów na wody płodowe?

Zalet płynących z zaopatrzenia się w testy na wody płodowe jest bardzo wiele. Po pierwsze, są one bardzo wygodne. Umieszczenie ich na bieliźnie pozwala bez problemu kontrolować jej zabarwienie. Interpretacja wyników nie wymaga również posiadania specjalistycznej wiedzy – wystarczy bowiem ocena wizualnna wspomnianej wkładki. Co więcej, testy wód płodowych są dostępne w wielu punktach sprzedaży na terenie całej Polski – również w naszej aptece. Przystępna cena wkładek to kolejny atut przemawiający za ich zakupem. Ponadto oferowane przez nas testy są niezwykle dyskretne – bez problemu można umieścić je w torebce bez uczucia dyskomfortu w miejscu publicznym.

Komu polecamy testy wód płodowych?

Nasze testy są odpowiednie przede wszystkim dla kobiet po 36. tygodniu ciąży. Warto zaopatrzyć się w nie nawet jeśli nie wystąpiło uczucie wilgotności w miejscu intymnym. Polecamy również zakup wkładek po zabiegu amniopunkcji. Zaopatrzenie się w test na wody płodowe jest natomiast konieczne w przypadku kobiet, które odczuwają wilgoć od 17. tygodnia ciąży.

Test wód płodowych, płynu owodniowego – interpretacja wyników

Po czym poznać, że mamy do czynienia z wyciekiem wód płodowych? Oferowane przez nas testy skonstruowane są w taki sposób, by pasek testu na wody płodowe zmieniał barwę pod wpływem płynu, którego wartość pH wynosi więcej niż 6,5 – wartości pH płynu owodniowego są bowiem wyższe niż 6,5. Testy płynu owodniowego, które znajdują się w ofercie naszej apteki, to produkty w pełni bezpieczne dla zdrowia matki i dziecka. Warto zaopatrzyć się w nie, by móc w pełni komfortowo kontrolować przebieg ciąży i rozwiać ewentualne wątpliwości związane z wilgotnością w miejscu intymnym.