Krostki, zaskórniki, wągry i pryszcze to objawy trądziku, z którym zmaga się znaczna część młodzieży i wielu dorosłych. Choroba powoduje pojawienie się różnego rodzaju wyprysków na twarzy, plecach, czy klatce piersiowej. Zwykle towarzyszy im świecąca i przetłuszczona skóra. Objawów nie powinno się lekceważyć oraz czekać, aż same ustąpią. Pozbywanie się problemu na własną rękę jest nieskuteczne, może pozostawić trwałe blizny, przebarwienia i rozszerzone pory.

Odpowiednia pielęgnacja (regularne oczyszczanie, złuszczanie i nawilżanie cery) oraz leczenie skonsultowane z dermatologiem łagodzi objawy trądziku i zapobiega powstawaniu kolejnych zmian skórnych.

Wśród wielu powszechnie dostępnych preparatów działających miejscowo, antybakteryjnie i przeciwzapalnie oraz złuszczająco i wysuszając skórę, warto sięgnąć po leki recepturowe. Odpowiednio spersonalizowane zawierają idealną ilość poszczególnych składników. Ich rodzaj i dawka jest dobrana do każdego pacjenta. W preparatach robionych istnieje możliwość wyeliminowania szkodliwych substancji (parabenów, konserwantów, sztucznych barwników).

Co zawierają leki recepturowe na trądzik

Możliwość unikania substancji szkodliwych, barwników i konserwantów sprawia, że stosowanie poszczególnych preparatów jest w pełni bezpieczne. Leki robione na trądzik charakteryzują się właściwościami antybakteryjnymi, kojącymi, wysuszającymi. Skład takich medykamentów to między innymi:

  • ichtiol, działa ściągająco i antybakteryjnie;
  • witamina A, koi stany zapalne skóry;
  • propolis, przyspiesza i wspomaga regenerację;
  • ekstrakt z koszyczka rumianku pospolitego, wykazuje działania przeciwzapalne, przeciwalergiczne, przeciwbakteryjne i kojące;
  • siarka strącona, działa przeciwzapalnie i odkażająco;
  • kwas borny, ma właściwości wysuszające, ściągające i ułatwiające gojenie się ran;
  • kwas salicylowy, działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybicznie, antybakteryjnie i złuszcza skórę.

Odpowiednio dobrane, powyższe składniki można znaleźć w lekach robionych w naszej aptece. Preparaty recepturowe zalecone przez lekarza są najlepszym, indywidualnym podejściem do leczenia trądziku, a ich cena jest przystępna.